„Systemami wynagradzania i premiowania, restrukturyzacjami i reorganizacją, czy przejęciami zakładów pracy zajmuję się od przeszło 15 lat, budując swoje kompetencje w oparciu o współpracę z doświadczonymi menedżerami z takich sektorów, jak: e-commerce, IT, finanse i bankowość, a także energetyka, budownictwo i logistyka.

Praca menedżerska pomogła mi patrzeć i postrzegać wszystkie ww zagadnienia z perspektywy potrzeb pracodawcy, a te mają wymiar nie tylko formalno-prawny, ale dodatkowo (a może w pierwszej kolejności) biznesowy, ekonomiczny a przede wszystkim praktyczny. System wynagradzania czy premiowania, to nie tylko regulamin, to czynnik wpływający na sposób osiągania celów biznesów, ale i na motywację pracowników. Restrukturyzacja w formie zwolnień, to nie tylko regulamin zwolnień, ale (a raczej głównie) koszt po stronie pracodawcy, w tym wizerunkowy, ale i lęk po stronie pracowników. I tak w zasadzie z każdym zagadnieniem ze sfery zatrudnieniowej. W swojej pracy jako prawnik, staram się łączyć te wszystkie wymiary – biznesowy/ekonomiczny/praktyczny z wymiarem formalno-prawnym. Z opiniami na temat mojej pracy możesz zapoznać się tutaj.

Swoją wiedzę, zdobytą podczas studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz doktoranckich na Akademii Leona Koźmińskiego, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kadrami na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, czy menedżerskich w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Helsinkach, staram się systematycznie rozwijać:

  • przygotowując się do zajęć, które prowadzę (od 2003 r. wykładam w Instytucie prof. Rosnera przy Głównym Inspektoracie Pracy, a gościnnie także na studiach podyplomowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej).
  • pisząc artykuły i opisując studium przypadku
  • oraz występując jako prelegent na branżowych konferencjach.

W latach 2004-2005 miałam zaszczyt być członkiem komisji prawnej przy Głównym Inspektorze Pracy. Możliwe to było dzięki kilkuletniej pracy w Państwowej Inspekcji Pracy, gdzie jako prawnik, odpowiadałam za układy zbiorowe pracy i związki zawodowe.”

Dr Marta Krukowska

Radca prawny, jednocześnie menedżer z ponad 15‑letnim doświadczeniem na stanowisku szefa HR w polskich i międzynarodowych organizacjach.